Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 177

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 9 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 9 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
W dobie globalizacji gospodarki i rosnącej konkurencyjności firm szczególne znaczenie ma budowanie strategii właściwych relacji z klientami. W artykule opisano potencjalne możliwości i obszary zastosowań systemów CRM wykorzystujących najnowsze osiągnięcia techniczne z zakresu teleinformatyki.
Przedstawiono wyniki analizy projektów zrealizowanych przez producentów rybnych oraz sektor B+R w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Rybołówstwo i przetwórstwo ryb 2004-2006”. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że poziom absorpcji dostępnych środków unijnych przez wszystkie badane grupy beneficjentów był bardzo wysoki, dzięki czemu udało się osiągnąć założone cele. Zgodnie z oczekiwaniami projekty armatorów rybackich i przetwórców rybnych wpłynęły pozytywnie na restrukturyzację i modernizację branży rybnej, a sektor B+R przyczynił się do rozwoju jej innowacyjności.
Przeprowadzono analizę i ocenę poziomu rozwoju społeczeństwa informacyjnego na polskich obszarach wiejskich na podstawie danych statystycznych Głównego Urzędu Statystycznego oraz raportów różnych organizacji naukowo-badawczych. Przedstawiono wyniki analizy ilościowej (liczba komputerów, liczba i rodzaj połączeń z Internetem) wykorzystania środków unijnych w edukacji informatycznej rolników. Zwrócono też uwagę na czynniki różnicujące tempo rozwoju oraz opisano postawę mieszkańców wsi i rolników wobec potencjalnych usług świadczonych w ramach e-administracji. Na koniec zaprezentowano oceny poziomu rozwoju społeczeństwa informacyjnego Polski w skali globalnej i Unii Europejskiej.
W artykule ukazano zmiany, jakie nastąpiły w polskiej gospodarce rybnej po akcesji do Unii Europejskiej. Omówione zostały takie problemy, jak dostosowanie administracji rybackiej do wymagań UE, redukcja zdolności połowowej floty, rentowność rybołówstwa bałtyckiego, rozwój przetwórstwa rybnego i zmiany na rynku rybnym. Na podstawie wyników badań stwierdzono, że przyszłość polskiej gospodarki rybnej zależy od rozwoju rybołówstwa dalekomorskiego i przetwórstwa rybnego.
Celem artykułu jest ocena wpływu Wspólnej Polityki Rybackiej na polskie rybołówstwo morskie. Przedstawiono rozwój i zasady Wspólnej Polityki Rybackiej obowiązującej wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej. Następnie omówiono wyniki realizacji Sektorowego Programu Operacyjnego ,,Rybołówstwo i Przetwórstwo ryb 2004-2006" współfinansowanego przez Finansowy Instrument Sterowania Rybołówstwem, ze szczególnym uwzględnieniem działań skierowanych do sektora rybołówstwa morskiego. W dalszej kolejności artykułu przedstawiono efekty restrukturyzacji polskiej floty rybackiej oraz ich wpływ na wyniki połowów. Podkreślono również rolę organizacji producentów rybnych we współzarządzaniu sektorem rybnym. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że zarządzanie rybołówstwem w Polsce w ramach Wspólnej Polityki Rybackiej skutkuje poprawą sytuacji w tym sektorze i w dalszej perspektywie rokuje jego rozwój.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 9 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.