Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 170

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 9 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 9 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
W ostatnich latach tradycyjny system dystrybucji mleka w szklanych opakowaniach wielokrotnego użycia wyparty został przez system polegający na stosowaniu opakowań jednorazowego użycia, w tym głównie torebek z folii polietylenowej i pudełek z laminatu. Obecnie na wielu rynkach rozszerza się stosowanie butelek z poliwęglanu. Butelki te ze względu na swe właściwości użytkowe i ekologiczne powinny odnieść sukces na rynku opakowań do mleka.
Jedną z najbardziej popularnych metod utrwalania żywności jest mrożenie. Duże znaczenie zyskała technika szybkiego zamrażania, umożliwiająca zachowanie integralności struktury surowca zarówno w stanie zamrożonym, jak i po rozmrożeniu. Rośnie zainteresowanie zamrażaniem kriogenicznym, wykorzystującym właściwości skroplonych gazów (kriocieczy) o niskiej temperaturze wrzenia (<120 K). W przemyśle spożywczym stosuje się głównie ciekły N₂ oraz ciekły lub stały CO₂. Wykorzystanie kriocieczy jest szczególnie ważne w przypadku mrożenia miękkich owoców (np. jagód, malin, truskawek), warzyw (np. kalafiora, pomidorów) i grzybów, gdyż umożliwia długoterminowe zachowanie ich cech pierwotnych, w tym kształtu, tekstury, barwy, smaku i zapachu. Metoda znajduje zastosowanie również w procesach utrwalania mięsa, owoców morza czy produktów typu fast food. Wśród urządzeń wykorzystywanych do mrożenia kriogenicznego najczęściej spotykane są zamrażarki: szafowe (komorowe), tunelowe, rozpyłowe lub zanurzeniowe (immersyjne).
Obniżanie temperatury jest ważne w nowoczesnej technologii utrwalania żywności, ponieważ przedłuża trwałość praktycznie wszystkich surowców i produktów spożywczych. Jakość i trwałość mrożonej i schłodzonej żywności zależy przede wszystkim od jakości surowa, ale także od warunków obróbki wstępnej, metod zamrażania, rodzaju opakowania ochronnego itd. Utrzymanie wysokiej jakości mrożonych produktów to najważniejszy cel pakowania w przemyśle spożywczym. Przemysł opakowaniowy w ostatnich latach rozwija się bardzo intensywnie. W wyniku postępu technicznego w przemyśle spożywczym, rozwoju gospodarczego oraz stosowania zaawansowanych technologii powstają nowe generacje opakowań, które pozwalają utrzymać, a nawet poprawić jakość pakowanego produktu. W artykule przedstawiono charakterystykę oraz przegląd opakowań stosowanych w zamrożonej żywności, technologię produkcji opakowań produktów mrożonych i wymagania stawiane opakowaniom nakreślone przez Polskie Normy oraz przepisy (tj. rozporządzenia, ustawy, dyrektywy).
Opakowanie
|
2000
|
tom 45
|
nr 07
32-33
Roczny obrót europejskiego przemysłu celulozowo-papierniczego wynosił w 1998 r. ponad 400 mld EURO. Przemysł ten skupia ok. 1000 zakładów produkujących papier i 220 zakładów wytwarzających celulozę, zatrudniających razem ok. 265 tys. osób. Największy udział w produkcji ma papier drukowy, następnie papier do celów opakowaniowych oraz papiery dla potrzeb higienicznych i papiery specjalne. CEPI zrzesza 18 ugrupowań z różnych krajów Europy. Wraz z rozwojem współpracy międzynarodowej wzrasta wyraźnie znaczenie tej konfederacji.
Przemysł produkujący opakowania z papieru i tektury to największy sektor na europejskim rynku opakowań. Zgrupowany jest on w dziesięciu stowarzyszeniach, których działalność koordynowana jest przez PPCG, którego sekretariatem jest Konfederacja CEPI.
Opakowanie
|
2003
|
tom 48
|
nr 05
16-19
Przemysł celulozowo-papierniczy to nowoczesny sektor przemysłu, wymagający starannego monitorowania i kontroli zapewniającej zrównoważony rozwój. Zasady współpracy międzynarodowej w tym zakresie zostały określone w dokumentach przyjętych podczas konferencji „Środowisko i Rozwój".
Wraz ze wzrostem spożycia napojów w Europie Zachodniej rośnie zapotrzebowanie na opakowania tych produktów. Spożycie napojów szacuje się tam na 540 litrów w przeliczeniu na 1 -go mieszkańca rocznie. W ciągu 10 lat wzrosło ono o 20%, ale zmieniła się wyraźnie struktura zużycia napojów, co wywiera również wpływ na rynek opakowań. Najszybsze tempo rozwoju wykazuje obecnie zużycie opakowań z tworzyw sztucznych, przede wszystkim butelek z PET.
Opakowanie
|
2000
|
tom 45
|
nr 04
14-16
Głównym celem Stowarzyszenia jest promocja stosowania blachy stalowej do produkcji opakowań przy wykorzystaniu jej walorów marketingowych, technicznych, ekologicznych i ekonomicznych. Stowarzyszenie grupuje 7 wytwórców dostarczających rocznie do produkcji opakowań ok. 5 mln ton blachy stalowej, produkowanej przez 13 fabryk.
Opakowanie
|
2006
|
tom 51
|
nr 07
16-19
Osiągnięcia przemysłu papierniczego, w tym w dużej części przemysłu opakowań z papieru i tektury, to główna tematyka Europejskiego Forum Przemysłu Papierniczego. Program tego forum dotyczył zagospodarowania odpadów opakowaniowych, odnawialnych źródeł energii, zrównoważonego rozwoju przemysłu papierniczego, oraz nowych rozporządzeń Parlamentu Europejskiego i Rady. Odbyło się też roczne spotkanie CEPI.
Specjaliści twierdzą, że popyt na opakowania aluminiowe będzie wzrastał. W produkcji opakowań aluminiowych największy udział mają opakowania giętkie (40%), w tym z folii aluminiowych laminowanych (17%), dalej opakowania sztywne (33%) i półsztywne (27%). Przemysł opakowaniowy zużywa ok. 20% wyprodukowanego aluminium.
Szczególne znaczenie przywiązywane jest do projektu opakowania, które w głównej mierze decyduje o pozycji produktu na rynku i realizacji podstawowego celu, jakim jest strategia markietingowa firmy. Wraz z przekształceniem się rynku producenta w rynek konsumentów i zaostrzającą się konkurencją rośnie zapotrzebowanie na badania jakościowe produktów i ich opakowań.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 9 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.