Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 32

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
W artykule przedstawiono polskie odmiany chmielu oraz badania prowadzone w kraju nad wprowadzeniem nowych odmian, a także perspektywy rozwoju polskich odmian chmielu, zmiany w strukturze zużycia chmielu i jego przetworów w krajowych browarach. Omówiono, na podstawie własnych badań, plony chmielu i składnika alfa oraz zmiany zawartości alfa-kwasów w różnych odmianach chmielu. Przedstawiono też strukturę odmianową chmielu w Polsce i na świecie oraz porównano odmiany polskie i zagraniczne.
W artykule przedstawiano czynniki agrotechniczne, przede wszystkim nawożenie oraz czynniki środowiskowe, a więc warunki klimatyczne i glebowe oraz wpływ tych czynników na jakość chmielu.
Autor przedstawiając chmielarstwo Unii Europejskiej omówił wielkość uprawy chmielu i strukturę odmianową a także strukturę gospodarstw, plonowanie i wielkość produkcji.
W artykule omówiono procedurę certyfikacji chmielu przetworzonego i produktów chmielowych i wymieniono zasadnicze punkty certyfikatu przyznawanego przez Inspekcją Skupu i Przetwórstwa Artykułów Rolnych (ISiPAR). Przedstawiono wymagania jakościowe dla certyfikowanego chmielu plantatorskiego i przetworzonego. Podkreślono, że jednolitość odmianowa jest głównym warunkiem przyznania certyfikatu. Nie podlegają certyfikacji zi- zomeryzowane produkty chmielowe. Omówiona procedura certyfikacji jest zgodna z ustawodawstwem Unii Europejskiej.
Presentation of three main hop cultivation regions in division into regions and districts (voivodships). Most hop plantations in Poland (78%) are situated in the Lublin region, the next place occupying Wielkopolska (14%) and Lower Silesian region (8%).
W artykule przedstawiono wyniki badań prowadzonych na świecie nad zawartością azotanów w szyszkach chmielu. W Polsce sporadycznie prowadzone oznaczenia tych związków wskazują na niską zawartość azotanów w polskich chmielach.
W artykule przedstawiono charakterystykę polskich odmian chmielu oraz rozwiązania technologiczne w produkcji chmielu i plany prac badawczych w najbliższych latach.
Przedstawiono krótką charakterystykę odmian chmielu uprawianego w USA, jego produkcję i eksport oraz wpływ tych parametrów na produkcję i ceny chmielu w innych krajach. Przedstawiono też wynikające stąd wnioski dla tej branży w Polsce.
W artykule opisano warunki klimatyczno-glebowe, powierzchnie upraw i charakterystyki polskich rejonów uprawy chmielu - lubelskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Rejonizacja uprawy chmielu w Polsce ma na celu zagwarantowanie jego wysokiej jakości i niedopuszczenie do nadprodukcji surowca. Ustawa z dnia 29 listopada 2000 r. zobowiązuje Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do określenia, w drodze rozporządzenia, rejonów uprawy chmielu. Polska już od wielu lat należy do liczących się producentów wysokiej jakości chmielu. Pod względem wielkości produkcji i powierzchni plantacji zajmujemy bowiem 5 miejsce na świecie i 3 w Europie.
W artykule przedstawiono opis odmiany chmielu Zbyszko, jego cechy gospodarcze, a także prace hodowlane i sposób uprawy na niskich szpalerach.
W artykule przedstawiono zagadnienia związane z opracowaniem projektu ustawy regulującej obrót chmielem i jego produktami, certyfikację chmielu i jego produktów oraz rejonizację uprawy chmielu, tworzenie, funkcjonowanie i uznawanie grup producentów chmielu oraz ich związków, rejestrację powierzchni plantacji chmielu oraz subwencje dla producentów chmielu.
W artykule przedstawiono polskie odmiany chmielu oraz badania prowadzone w kraju nad wprowadzeniem nowych odmian, a także perspektywy polskich odmian chmielu, zmiany w strukturze zużycia chmielu i jego przetworów w krajowych browarach. Omówiono, na podstawie własnych badań, plony chmielu i składnika alfa oraz zmiany zawartości alfa-kwasów w różnych odmianach chmielu. Przedstawiono też strukturę odmianową chmielu w Polsce i na świecie oraz porównano odmiany polskie i zagraniczne.
W artykule omówiono cechy jakościowe chmielu oraz czynniki genetyczne wpływające na jego jakość. Przedstawiono też czynniki pozagenetyczne, modyfikujące w znacznym stopniu jakość szyszek chmielu.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.