Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 34

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
2
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Znaczenie rebrandigu w kreowaniu wizerunku marki

100%
Celem badań było przedstawienie złożoności procesu rebrandingu i jego wpływ na kreowanie wizemnku marki, a pośrednio na stymulowanie popytu na ofertę przedsiębiorstwa. Nie są to bowiem tylko zmiany w systemie identyfikacji wizualnej, ale także inne zmiany wizerunkowe zintegrowane ze strategią firmy. W tym celu wykorzystano przykład sieci sklepów detalicznych „Biedronka”, w których w 2012 roku rozpoczęto wdrażanie procesu rebrandingu. Aby poznać efekty wdrożonych zmian przeprowadzono badania ankietowe, a także wykorzystano materiały źródłowe przedsiębiorstwa. Zmiany wprowadzone w sklepach sieci „Biedronka” zostały ocenione przez klientów bardzo dobrze, a przedsiębiorstwo odnotowało w pierwszym kwartale 2013 roku znaczące wzrosty w poziomie sprzedaży.
6
Artykuł dostępny w postaci pełnego tekstu - kliknij by otworzyć plik
Content available

Determinanty skutecznej reklamy medialnej

100%
Sposoby komunikowania się przedsiębiorstw z otoczeniem społeczno-rynkowym podlegają ustawicznym zmianom. Jednym z wymiarów strategii komunikacyjnej przedsiębiorstwa jest polityka reklamowa. W artykule podjęto próbę zdefiniowania czynników, które wpływają na wybór określonego rodzaju reklamy medialnej, na przykładzie reklamy telewizyjnej i internetowej. W pierwszej części artykułu wskazano na zalety i wady reklamy telewizyjnej oraz internetowej, które mają decydujący wpływ na ich zastosowanie w kampaniach reklamowych oraz na środki i nośniki obu typu reklam. Rozważania teoretyczne zostały uzupełnione wynikami badań ankietowych, które przeprowadzono w pierwszej połowie 2012 roku wśród osób podejmujących decyzje dotyczące polityki reklamowej i wyboru środka reklamy. Wyniki badań posłużyły pozytywnej weryfikacji założenia że wskaźniki oglądalności są tak samo ważne w przypadku reklamy telewizyjnej i internetowej, a reklama telewizyjna jest chętniej oglądana niż reklama internetowa. Nie potwierdziło się natomiast założenie, że najważniejszym czynnikiem wyboru jest koszt.
System komunikowania organizacyjnego jest typowy dla wszelkich instytucji, stąd nazywany jest także systemem komunikowania instytucjonalnego. Występuje tam, gdzie są zamknięte struktury i istnieje aparat zarządzania. Dla właściwego zrozumienia istoty skutecznego komunikowania instytucjonalnego scharakteryzowano te podstawowe kierunki, kierowników z uwagi na ich preferencje komunikacyjne oraz wskazano na podstawowe bariery efektywnej komunikacji wewnętrznej. Rozważania teoretyczne zostały uzupełnione wynikami badań własnych, których celem było, m.in. zdiagnozowanie aktualnej sytuacji w obszarze komunikacji wewnętrznej i wskazanie preferowanych przez pracowników narzędzi komunikacji do wdrożenia.
O rozwoju społeczno-gospodarczym obszarów wiejskich, obok tradycyjnych czynników produkcji, decyduje coraz częściej informacja i zasoby wiedzy ich mieszkańców. Dla właściwego zrozumienia istoty działań informacyjnych w rozwoju gospodarczym dokonano rozróżnienia pomiędzy pojęciami informacja i wiedza, zostało zdefiniowane pojęcie gospodarki opartej na wiedzy i społeczeństwa informacyjnego. Natomiast wśród czynników rozwoju obszarów wiejskich wymieniono działania informacyjne instytucji lokalnych, stan wiedzy na temat programów wspierania przedsiębiorczości oraz środki masowego przekazu. Rozważania teoretyczne uzupełniono wynikami badań przeprowadzonych pod kierunkiem autorki w zakresie działań informacyjnych podejmowanych przez instytucje lokalne.
Podjęto próbę przedstawienia dostępności i wykorzystania nowych technologii informacyjno- -komunikacyjnych na obszarach wiejskich. Zdefiniowano determinanty wykluczenia cyfrowego i informacyjnego, aby podkreślić fakt, że sama dostępność do nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych jest czynnikiem różnicującym w coraz mniejszym stopniu obszary wiejskie i pozostałe regiony. Znacznie większe różnice ujawniają się pomiędzy użytkownikami, którzy mają odpowiednie kompetencje i potrafią użyć technologii w sposób przynoszący korzyści a tymi którzy ich nie posiadają. Przeprowadzono analizę danych statystycznych z lat 2010-2014, aby przedstawić zmiany na obszarach wiejskich w zakresie dostępności do komputera i internetu oraz korzystania z internetowych usług komunikacyjnych.
Głównym celem rozważań jest przedstawienie wpływu reklamy na postawy i zachowania konsumentów, z punktu widzenia strategii marketingowej przedsiębiorstwa, w celu budowania stabilnej pozycji rynkowej. Dla realizacji celu wykorzystano metodę sondażu diagnostycznego, w ramach której zastosowano technikę ankiety i przeprowadzono analizę literatury przedmiotu. Jak wynika z przeprowadzonych badań, reklama w procesie sprzedaży odgrywa ważną rolę i wpływa na postawy oraz zachowania nabywcze konsumentów, chociaż nie w każdym procesie jest czynnikiem decydującym i nie każdy rodzaj reklamy. W znacznie mniejszym stopniu reklama wpływa na decyzje związane z zakupem produktów zaspokajających potrzeby wyższego rzędu, a szczególna siła oddziaływania jest przypisywana reklamie telewizyjnej. Dodatkowo respondenci wskazali na obraz jako najbardziej skuteczny element przekazu reklamowego. Wymienione uwarunkowania należy uwzględniać przy opracowywaniu strategii marketingowej i planowaniu działań reklamowych. Artykuł ma charakter badawczy.
16
100%
Wskutek prowadzonej przez przedsiębiorstwo polityki reklamowej, silne marki umacniają swą pozycję rynkową, słabsze natomiast zaczynają istnieć w świadomości społecznej. Właśnie wpływ reklamy medialnej na decyzje konsumentów i rozpoznawalność produktów to główny temat rozważań teoretycznych, jak i analizy wyników badań empirycznych. W związku z tym reklamę przedstawiono jako narzędzie kreowania marki produktu na podstawie analizy literatury przedmiotu oraz zdefiniowano determinanty wpływu reklamy medialnej na rozpoznawalność produktu na podstawie przeprowadzonych w 2010 roku badań ankietowych.
17
100%
The ecological awareness of the society is an indispensable social factor contributing to sustainable development. This paper presents the typology of ecological awareness according to basic types of cognition and the state of ecological awareness of Polish society as diagnosed in the research study carried out by the Public Opinion Research Centre (CBOS) ordered by the Institute for sustainable development. Furthermore this paper explores how the ecological awareness of the society becomes an instrument of social support and along with the economic instruments contributes to the sustainable economic development based on knowledge and what is the role of environmental management system within the framework of Integrated Product Policy (IPP) in this process. Finally the paper discusses study findings illustrating the state of the ecological awareness of Polish entrepreneurs.
20
100%
Celem artykułu było poznanie najważniejszych źródeł informacji, z których korzystają mieszkańcy obszarów wiejskich. W części teoretycznej przybliżono istotę funkcji informacyjnej i kształtowania opinii publicznej oraz kompetencji informacyjnej. W społeczeństwie informacyjnym media wpływają na ogólną dostępność informacji i szybkość jej rozprzestrzeniania się. Stają się podstawowym źródłem informacji, również na terenach wiejskich. Z przeprowadzonych w 2012 r. badań ankietowych wśród mieszkańców obszarów wiejskich województwa mazowieckiego wynika, że media nie są jednak najbardziej wiarygodnym źródłem informacji. Za najbardziej wiarygodne źródła informacji uznano rodzinę, szkołę, radio, bibliotekę gminną, telewizję i internet. Z badań wynika także, że poziom dostępności i zakres korzystania z mediów na obszarach wiejskich jest zbliżony do parametrów całego województwa.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 2 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.