Ograniczanie wyników

Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 62

Liczba wyników na stronie
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 4 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników

Wyniki wyszukiwania

help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 4 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
Postawy konsumentów związane z wyborem żywności bezpiecznej są wynikiem wzrostu świadomości konsumentów, co przekłada się bezpośrednio na zachowania rynkowe. Możliwość zaoferowania produktu bezpiecznego stwarza warunki do zwiększonego popytu, stanowiąc o sukcesie rynkowym producentów, którzy potrafią je zagwarantować.
Działalność innowacyjną w produkcji artykułów spożywczych i napojów w latach 2002- 2004 cechowała innowacyjność techniczna, a w szczególności dotyczyła ona zastosowania przez przedsiębiorstwa innowacji w procesach wytwórczych, a na mniejszą skalą w samych produktach. Wprowadzane innowacje w produkcie, jakim było mleko smakowe, były wynikiem opracowania technologii oraz innowacji w obszarze marketingu.
The article presents the food quality management and safety systems, particularly standards: BRC, IFS and EurepGAP. In the international market become these standards more important in the competition between the producers in agribusiness.
Transformacja polskiej wsi związana jest między innymi z rozwojem zachowań przedsiębiorczych jej mieszkańców. Specyfika otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego, związana z koniecznością jego ochrony, powinna być dla badanych 9-ciu gmin postrzegana jako szansa rozwoju, głównie poprzez określenie obszarów rozwoju przedsiębiorczości stanowiących integralną część zrównoważonego rozwoju tego terenu.
Podjęto próbę oceny zaistniałych zmian na rynku produktów mleczarskich. Pozytywna ocena zmian dotyczyła: zwiększenia wyboru produktów mleczarskich, producentów, różnych cen oraz liczby sklepów, w których można nabyć produkty mleczarskie. Zmiany na rynku przekładają się na zmianę w zwyczajach rodziny związanych z nabyciem produktów mleczarskich. Badani respondenci wskazali, iż zaistniałe zmiany związane były z kupowaniem produktów o różnych cenach, różnych producentów oraz różnych rodzajów. Wśród kryteriów wyboru produktów mleczarskich badani respondenci wskazali przede wszystkim na termin przydatności do spożycia, smak (zakup tego co lubi rodzina) oraz wysoką jakość.
Zapewnienie bezpiecznej żywności jest obowiązkiem państwa oraz podmiotów produkujących żywność. Jest też wynikiem starań osób dokonujących wyboru żywności i uczestniczących w jej przygotowaniu. Świadomość bezpieczeństwa produktów spożywczych i zwracanie uwagi na korzystne lub szkodliwe ich działanie, uznać należy za bardzo ważne. Niebezpieczeństwa związane ze spożywaniem warzyw kojarzone były głównie z azotanami i azotynami oraz z metalami ciężkimi i pozostałościami środków ochrony roślin.
Konkurencyjność jest zdolnością przedsiębiorstwa do funkcjonowania w danej branży w warunkach gospodarki rynkowej. Na konkurencyjność firmy wpływa wiele czynników, wśród których w branży spożywczej jakość produktów nabiera coraz większego znaczenia. Wdrożenie i stosowanie standardów jakości i bezpieczeństwa, jakimi są BRC i IFS powoduje wzrost konkurencyjności firmy przez poprawę jej wizerunku. Korzyść z posiadania zintegrowanych procedur ryzyka i środków zapobiegawczych w aspekcie bezpieczeństwa żywności dla zdrowia i życia konsumentów w ramach standardów BRC/IFS oceniono na 4,75 (w 5-cio punktowej skali). Wdrożenie tych standardów przyczyni się do wzrostu przewagi konkurencyjnej firm, które je wdrożyły ze względu na otwarcie drogi do współpracy z sieciami handlowymi oraz usystematyzowanie działań i uzyskanie dowodu produkcji bezpiecznej żywności.
Pojęcie żywnościowego produktu funkcjonalnego nie jest prawnie usankcjonowane (poza Japonią), co powoduje możliwość różnej jego interpretacji. W pracy zaprezentowano koncepcję postrzegania żywnościowego produktu funkcjonalnego wraz z podkreśleniem specyficznych obszarów i możliwości interpretacyjnych z marketingowego punktu widzenia.
Na rynku produktów mleczarskich w ostatnich latach zaszły zmiany zarówno w sensie wzrostu różnorodności asortymentowej, jak i zwiększenia liczby producentów, zwiększenia liczby punktów sprzedaży, poprawy jakości produktów, a w ich efekcie lepszym zaspokojeniem potrzeb konsumentów. Pozytywna ocena zaistniałych zmian przez konsumentów dotyczyła większego wyboru różnych produktów i producentów. Bogaty asortymentowo rynek produktów mleczarskich stwarza możliwość nieograniczonego wyboru. Wśród najważniejszych kryteriów wyboru produktów mleczarskich są: termin przydatności do spożycia, smak i jakość.
Pierwsza strona wyników Pięć stron wyników wstecz Poprzednia strona wyników Strona / 4 Następna strona wyników Pięć stron wyników wprzód Ostatnia strona wyników
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.