PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2014 | 24 | 4 |
Tytuł artykułu

Gospodarstwo nasienne Holgera Behnsena pod Hanowerem

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Gospodarstwo jest od 7 lat „zamknięte” fitosanitarnie i rozmnaża tylko odmiany firmy Europlant. Działa tu specjalny i unikatowy program komputerowy, służący zarządzaniu zbiorami. Jeżeli zajdzie potrzeba przygotowania np. 25 ton sadzeniaków danej odmiany o zadanym kalibrau, pracownik wprowadza te dane do komputera, a system wskazuje, ile kontenerów i które należy przesortować, aby uzyskać potrzebna ilość bulw. Które kontenery należy przesortować, widać na ekranie komputera w formie graficznej wraz z ich numerami. Dzięki temu proces przygotowania partii sadzeniaków do sprzedaży włącznie z samodzielnym drukowaniem paszportów jest szybki i precyzyjny. Oprogramowanie jest połączone ze specjalnym oprogramowaniem Europlantu dotyczącym aktualnych stanów magazynowych poszczególnych odmian w Niemczech, co pozwala na bieżąco śledzić, ile towaru jest na stanie i jakie ilości są już załadowane lub sprzedane.
Słowa kluczowe
Wydawca
-
Czasopismo
Rocznik
Tom
24
Numer
4
Opis fizyczny
s.45-50,fot.
Twórcy
autor
  • Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy, Zakład Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka w Boninie
Bibliografia
Uwagi
PL
Rekord w opracowaniu
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.agro-4d5e7afa-6cd1-47c1-8972-293086fbc4da
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.