PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | 04 | 3 |
Tytuł artykułu

Zmiany na rynku wołowiny w Polsce

Autorzy
Warianty tytułu
EN
The changes on the beef market in Poland
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Istotną częścią rynku rolnego jest rynek mięsa wołowego. Rynek ten jest powiązany z dwoma innymi sektorami produkcji zwierzęcej: w fazie produkcji cieląt i bydła rzeźnego jest on bezpośrednio powiązany z sektorem mleczarskim, stanowiąc pewne uzupełnienie tego sektora. W dalszych ogniwach łańcucha produkcyjno - dystrybucyjnego rynek wołowiny staje się istotną częścią sektora mięsa czerwonego, tworząc dodatkowy obszar działalności podmiotów zajmujących się obrotem i przetwórstwem mięsa wieprzowego. Pełni więc w Polsce nie tyle samodzielną rolę, co jest raczej ubocznym i uzupełniającym segmentem dwóch dużych sektorów, tzn. mleczarstwa i mięsa wieprzowego. W związku z rozpowszechnieniem się w krajach Unii Europejskiej BSE, sytuacja na rynku wołowiny, i tak od wielu lat kryzysowa, jeszcze bardziej się pogorszyła.
EN
The main objective of this paper is to analyse the changes on the beef market in Poland. This article shows economic and organisational situation on the beefmarket in 2001. This work presents the reaction of beefmarket to the BSE crisis.
Słowa kluczowe
Wydawca
-
Rocznik
Tom
04
Numer
3
Opis fizyczny
s.12-15,tab.,bibliogr.
Twórcy
  • Katedra Polityki Agrarnej i Marketingu, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ul.Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa
Bibliografia
  • Urban R., Wigier M. (2000): Rynek mięsa wołowego. [W:] Opcje strategiczne dla sektora agrobiznesu. FAPA, Warszawa, 505 - 530.
  • Rynek mięsa. Raport rynkowy ARR i IERiGŻ, październik 2001, 14 - 22.
  • Rolnictwo w I półroczu 2001 r., GUS, Warszawa 2001.
  • Wojtyra W. (2000): Rynek mięsa. FAPA, Warszawa, 7 - 11, 52 - 53.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.agro-4b15622d-ca91-436d-aaf1-ed57e89459f4
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.