PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2015 | 3 |
Tytuł artykułu

Wybrane orzecznictwo w sprawach związanych z oceną zgodności, bezpieczeństwem wyrobów, rolnictwem ekologicznym i jakością

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
W artykule przedstawiono wybór z orzecznictwa sądownictwa administracyjnego w zakresie kwestii związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem wyrobów, oceną zgodności oraz certyfikacją. Mieliśmy możliwość zapoznania się z tezami orzecznictwa dotyczącymi działalności jednostki certyfikującej w zakresie rolnictwa ekologicznego i wynikającą z tego rolą sporządzanego przez nią wykazu powierzchni działek produkcji ekologicznej, a także kwestii związanej z możliwością posługiwania się przez inny podmiot aprobatą techniczną. Interesujące jest również przedstawione orzecznictwo w zakresie możliwości posługiwania się terminem „tradycyjny”, „tradycja” w produkcji produktu spożywczego, w aspekcie możliwości mylącego oznakowania środka spożywczego, stwarzającego nierówne warunki konkurencji na rynku wobec producentów, którzy sprzedają taki sam towar, gdy idzie o skład i sposób produkcji, lecz nie używają mylącego oznaczenia. Ciekawe jest również orzeczenie dotyczące spraw związanych z imitacjami środków spożywczych. Poza tym można zapoznać się z orzecznictwem dotyczącym bezpieczeństwa wprowadzanego do obrotu roweru dziecięcego, gdzie decydującą rolę przy określaniu przeznaczenia produktu powinien stanowić wygląd produktu i jego rzeczywiste przeznaczenie, a nie deklaracja przedsiębiorcy.
Wydawca
-
Czasopismo
Rocznik
Numer
3
Opis fizyczny
s.36-43,bibliogr.
Twórcy
autor
Bibliografia
  • 1. http://orzeczenia.nsa.gov.pl/cbo
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.agro-1d781bd2-7eb2-4abc-8077-cee86e715b01
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.