PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | 14 | 1 |
Tytuł artykułu

Znaczenie krajów rozwijających się na światowym rynku nawozów mineralnych

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
EN
The importance of developing countries on the global market of mineral fertilizers
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Opisano najważniejsze zmiany na światowym rynku nawozów mineralnych w latach 2000-2009. Przedstawiono analizę sytuacji podażowo-popytowej w krajach rozwijających się, głównie w Chinach, Indiach, Brazylii, Rosji, Pakistanie i Indonezji. Szybko rosnąca produkcja w krajach rozwijających się nie nadążała jednak za dynamicznie rosnącym popytem. W grupie największych producentów, jedynie w Chinach i w Rosji produkcja przewyższała popyt wewnętrzny, ale kraje te jako jedne z nielicznych mają dostęp do praktycznie wszystkich surowców wykorzystywanych do produkcji nawozów mineralnych. W Indiach natomiast przy szybko rosnącym zużyciu coraz większą rolę zaczął odgrywać import.
EN
The article describes the most important changes on global market of mineral fertilizers in years 2000-2009. The article also analyses of market balance in developing countries, mainly in China, India, Brazil, Russia, Pakistan and Indonesia.
Słowa kluczowe
Wydawca
-
Rocznik
Tom
14
Numer
1
Opis fizyczny
s.570-574,rys.,tab.,bibliogr.
Twórcy
autor
Bibliografia
  • Kwasek M. 2009: Tendencje w spożyciu żywności w krajach rozwijających się na tle rozwoju społeczno-gospodarczego. IERiGŻ-PIB, Warszawa.
  • Mrówczyński K. 2011: Światowa branża nawozowa – dobre perspektywy, ale też i liczne wyzwania. Chemia i Biznes, 6.
  • Zalewski A. 2011: Światowy rynek nawozów mineralnych z uwzględnieniem zmian cen bezpośrednich nośników energii oraz surowców. IERiGŻ-PIB, Warszawa.
Uwagi
PL
Rekord w opracowaniu
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.agro-12492d71-5fd0-48b3-a49b-0ce9ff75ecbf
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.