PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | 14 | 1 |

Tytuł artykułu

Znaczenie krajów rozwijających się na światowym rynku nawozów mineralnych

Autorzy

Warianty tytułu

EN
The importance of developing countries on the global market of mineral fertilizers

Języki publikacji

PL

Abstrakty

PL
Opisano najważniejsze zmiany na światowym rynku nawozów mineralnych w latach 2000-2009. Przedstawiono analizę sytuacji podażowo-popytowej w krajach rozwijających się, głównie w Chinach, Indiach, Brazylii, Rosji, Pakistanie i Indonezji. Szybko rosnąca produkcja w krajach rozwijających się nie nadążała jednak za dynamicznie rosnącym popytem. W grupie największych producentów, jedynie w Chinach i w Rosji produkcja przewyższała popyt wewnętrzny, ale kraje te jako jedne z nielicznych mają dostęp do praktycznie wszystkich surowców wykorzystywanych do produkcji nawozów mineralnych. W Indiach natomiast przy szybko rosnącym zużyciu coraz większą rolę zaczął odgrywać import.
EN
The article describes the most important changes on global market of mineral fertilizers in years 2000-2009. The article also analyses of market balance in developing countries, mainly in China, India, Brazil, Russia, Pakistan and Indonesia.

Słowa kluczowe

Wydawca

-

Rocznik

Tom

14

Numer

1

Opis fizyczny

s.570-574,rys.,tab.,bibliogr.

Twórcy

autor

Bibliografia

  • Kwasek M. 2009: Tendencje w spożyciu żywności w krajach rozwijających się na tle rozwoju społeczno-gospodarczego. IERiGŻ-PIB, Warszawa.
  • Mrówczyński K. 2011: Światowa branża nawozowa – dobre perspektywy, ale też i liczne wyzwania. Chemia i Biznes, 6.
  • Zalewski A. 2011: Światowy rynek nawozów mineralnych z uwzględnieniem zmian cen bezpośrednich nośników energii oraz surowców. IERiGŻ-PIB, Warszawa.

Uwagi

PL
Rekord w opracowaniu

Typ dokumentu

Bibliografia

Identyfikatory

Identyfikator YADDA

bwmeta1.element.agro-12492d71-5fd0-48b3-a49b-0ce9ff75ecbf
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.