PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Czasopismo

2016 | 26 | 4 |

Tytuł artykułu

Program zwalczania bakteriozy pierścieniowej w produkcji ziemniaków wymaga korekty

Treść / Zawartość

Warianty tytułu

Języki publikacji

PL

Abstrakty

PL
Tezy wystąpienia Sekcji Ziemniaka Polskiej Izby Nasiennej z 7 marca 2016 r. do ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela w sprawie zrewidowania realizowanego w Polsce od ponad 10 lat programu zwalczania bakteriozy pierścieniowej – choroby kwarantannowej ziemniaka. Przyjęta strategia monitoringu Cms jest skuteczna w stosunku do materiałów hodowlanych i nasiennych, nie sprawdza się jednak w ograniczaniu poziomu porażenia ziemniaków produkcyjnych. Należy rozważyć m.in.: zwiększenie obsady pól zdrowym materiałem kwalifikowanym, wprowadzenie bezpłatnych badań na obecność chorób kwarantannowych w materiałach z samozaopatrzenia, stworzenie skutecznego ogólnokrajowego systemu utylizacji materiałów porażonych, obejmującego gorzelnie, krochmalnie i biogazownie, wprowadzenie dostępnych dotacji dla rolników od szkód powodowanych przez choroby kwarantannowe.

Słowa kluczowe

Wydawca

-

Czasopismo

Rocznik

Tom

26

Numer

4

Opis fizyczny

s.46-50,rys.,wykr.,bibliogr.

Twórcy

  • Sekcja Ziemniaka Polskiej Izby Nasiennej, Oddział w Młochowie, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy, ul.Platanowa 19, 05-831 Młochów

Bibliografia

Typ dokumentu

Bibliografia

Identyfikatory

Identyfikator YADDA

bwmeta1.element.agro-031dbb68-2fd5-476c-8847-21345c8994c9
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.